-


Revolvingový úvěr

09.08. 2013 • Půjčky a hypotéky

Přemýšlíte i vy o uzavření úvěru? Existuje mnoho bankovních i nebankovních možností a v případě, že chcete vybrat úvěr pro vás nejvýhodnější, je potřeba znát komplexní nabídku finančního trhu. Jsou vám známy podmínky a podrobnosti právě revolvingového úvěru? Nyní si ho společně přiblížíme.

Revolvingový úvěr obecně

Samotné slovo „revolvingový“ v podstatě znamená, že se jedná o obnovení a toto přestavuje základní podstatu tohoto úvěru. Přesněji vyjádřeno, jedná se o krátkodobý úvěr, který je možné obnovovat. Princip fungování je obdobný jako u úvěru z kontokorentního účtu, s tím rozdílem, že ten revolvingový není závislý na vašem běžném účtu. V momentě splacení celkové dlužné částky máte možnost si vzít úvěr znovu, tentokrát už ovšem bez formalit potřebných k vyřízení. Platí to samozřejmě pouze v případě bezproblémového splácení. Revolvingový úvěr najdete v nabídce všech bank na našem trhu, ale poskytují ho i mnohé nebankovní instituce.

Revolvingový úvěr - pro koho je určen

Tento typ úvěrů je využíván především firemními subjekty, které takto poskytnuté finance potřebují k pokrytí svých běžných provozních nákladů. Vystavené faktury jsou jim zpravidla uhrazeny až s časovou prodlevou, takže mezitím využijí právě finančních prostředků z revolvingového úvěru. Tento úvěr je možné čerpat mnoha způsoby, ať už nákupem, výběrem hotovosti v bankomatu, nebo bankovním převodem na jiný účet.

Existují i konkrétní produkty, které umožňují schválení revolvingového úvěru pouze právnickým osobám nebo podnikatelům. Mezi podmínkami k poskytnutí je zde mimo jiné doložení základních údajů o společnosti, podnikatelského záměru, kopie rozhodnutí o oprávnění k podnikání, informace o hospodaření, včetně účetní závěrky za předchozí tři roky, daňového přiznání rovněž za období tří let zpětně, potvrzení o bezdlužnosti atd.

Revolvingový úvěr - výhody a nevýhody

Revolvingový úvěr má mnoho výhod. Mezi ty základní patří to, že díky němu můžete finance čerpat opakovaně, tzn., že ho sice splácíte, ale zároveň máte možnost znovu čerpat a to například i prostřednictvím kreditní karty. Můžete si také zvolit ze široké nabídky jak bankovních, tak nebankovních institucí, které ho poskytují.

Nevýhodou ovšem jsou vyšší úroky i poplatky než u běžných úvěrů.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama