-


Poznejte poctivého poskytovatele nebankovních půjček

30.12. 2017 • Půjčky a hypotéky

Pokud jste se dostali do finanční tísně a musíte si rychle půjčit, nesmíte spěchat. Několik minut věnujte „pátrání“ po tom, zda vámi vybraný poskytovatel hraje fér. Stačí, když si o něm zjistíte několik důležitých informací. Díky nim získáte jistotu, že si půjčíte od poctivého poskytovatele a nenaletíte podvodníkovi.

Podvodné firmy by na trhu už být neměly

Protože stále více lidí se kvůli nebankovním úvěrům dostávalo do spárů exekutorů, a protože si některé společnost dělaly s klientem de facto to, co se jim zachtělo, razantně do nebankovního sektoru zasáhly Česká národní banka a vláda ČR. Byla vytvořena novela zákona o spotřebitelském úvěru, která zpřísnila podmínky pro poskytování půjček (více o ní zde). Do 1. 3. 2017 si například museli poskytovatelé požádat o speciální licenci k vydávání nebankovních půjček u ČNB.

Národní banka poté oznámila, že eviduje celkem: 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru, 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele a 16 žádostí o akreditaci. Když uvážíme, že před zásahem ČNB si lidé mohli půjčovat od několika desítek tisíc poskytovatelů, už je toto je obrovský úspěch. Podívejte se tedy do registru na webu ČNB, zda vámi vybraná firma o licenci požádala nebo ne.

Je členem Asociace

Zajímejte se ještě o to, zda je firma členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o dobrovolné sdružení, jehož dlouhodobým cílem je zlepšování nebankovního sektoru a vylepšování podmínek půjčky online tak, aby lidem pomáhala a současně pro ně nebyla příliš velkou zátěží.

Nabízí i půjčku zdarma

Férovost poznáte hlavně podle sestavení nabídky. Je vždy lepší, když poskytovatel nabízí půjčení peněz zdarma. Jedině tak si snadno vyzkoušíte, jak rychlá půjčka funguje a neutratíte za ni ani korunu navíc. Takovou nabídku má například Via SMS s.r.o., která patří k zakládajícím členům APNÚ a jako jedna z prvních si požádala o vydání licence. U této společnosti si každý nový žadatel může zdarma půjčit až 8 000 Kč na 30 dní.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama