-


Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí

04.09. 2013 • Půjčky a hypotéky

Přestože se můžete snažit hlídat pečlivě svůj rozpočet a výdaje, může u každého z nás nastat nečekaná situace, kdy budete potřebovat finance navíc. Mohou to být různé náklady, se kterými předem nepočítáme, ať už rozbitá pračka, lednice nebo např. i potřebná investice do vašeho vzdělání. V případě, že máte dostatečnou časovou rezervu na promyšlení situace a vyřízení půjčky, zajdete jednoduše do banky a vše vyřídíte v klidu. Musíte však počítat s tím, že to trvá poměrně dlouhou dobu, neboť banka obvykle vyžaduje doložení mnoha dokladů.

Pokud se však dostanete do situace, kdy finance potřebujete skutečně co nejrychleji, nezbude vám než se zaměřit na nebankovní společnosti působící na našem trhu a využít právě jejich nabídky. Nyní si společně představíme některé z těch, kde téměř s jistotou nebankovní úvěr získáte a to poměrně jednoduše a rychle. Obvykle je vše otázkou několik hodin, u některých produktů se jedná dokonce o řády minut.

Vyřízení nebankovní půjčky u těchto poskytovatelů vám obvykle zabere výrazně kratší dobu, než u klasické banky.  Budete-li mít štěstí, mohou být peníze připsány na účet ještě tentýž den, co jste si o půjčku požádali.

Princip nebankovních půjček kde vám skutečně půjčí?

Charakteristickým znakem a předností všech rychlých nebankovních půjček je především rychlost jejich vyřízení. Jde o celkový časový interval od podání vaši žádosti, přes její posouzení až k samotnému převodu finančních prostředků. Celá charakteristika těchto rychlých úvěrů odpovídá právě rychlosti, se kterou se dají zařídit. Vzhledem k tomu, že se jedná zpravidla o malé částky, jejich poskytovatelé většinou nezkoumají nijak zdlouhavě bonitu klientů. Takže částky v řádech stokorun až po 5-10tis Kč můžete získat téměř okamžitě a bez jakýchkoli komplikací.

Jak jsme již zmínili, s nebankovními půjčkami, kde vám opravdu půjčí, je spojeno minimální množství administrativy a poskytovatelé budou po vás požadovat minimum potřebných dokladů a dokumentů. Většinou vám postačí jen občanský průkaz. Z toho vyplývá, že takové nebankovní úvěry jsou velice dostupnými finančními produkty, neboť zde nedochází ke složitému prověřování žadatelů, jejich životní situace a bonity. Největší výhodou pro klienta je, že prostředky má k dispozici téměř ihned a je schopen svůj finanční problém vyřešit ve velmi krátkém časovém intervalu. Konkrétně většinou nejpozději následující den od podání žádosti.

Nyní si představíme několik institucí, které se poskytováním těchto krátkodobých nebankovních půjček zabývají. Poměrně dlouhou tradici má na našem trhu známá společnost Home Credit, kde můžete poměrně rychle dosáhnout až na částku 150tis Kč. Následné splácení je možné rozložit až na 84 měsíců. Další oblíbenou společností v této oblasti je Provident, kde můžete získat rychlé půjčky až do výše 80tis Kč, ovšem vaše splácení lze rozložit nejdéle na 14 měsíců, jsou to tedy půjčky krátkodobé. U tohoto tématu nesmíme zapomenout také na instituci Tommy Stachi, která nabízí rychlé půjčení 100tis Kč na dobu 18 měsíců. Zmíníme také Profi Credit, kde je max. limit nasteven na 166tis Kč, doba splácení může být až 48 měsíců.

Samozřejmě se potřeba zmínit také nevýhody těchto produktů, vždy je nutné porovnávat úroky a RPSN, tedy celkové náklady na úvěr. Úroky jsou většinou v rozmezí 15-25%, ovšem RPSN zde může dosáhnout až několika tisíc procent. Rovněž je velmi důležité dodržet striktně splátkový kalendář, neboť každé prodlení znamená vysoké sankce. Výhodou je samozřejmě rychlost poskytnutí, ovšem každý žadatel by měl předem důkladně zvážit všechna pozitiva i negativa.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama