-


Nebankovní hotovostní půjčky do domu

23.03. 2015 • Půjčky a hypotéky

Pokud jste se dostali do finančních nesnází, můžete vyzkoušet půjčku hotovosti od některé z bankovních či nebankovních společností. Na trhu je i varianta hotovostní půjčky, tentokrát od soukromé osoby. A neměli bychom zapomínat ještě na jednu možnost – byť poněkud zdlouhavou. Potřebné peníze si můžete také vydělat! V následujícím textu si některé typy půjček trochu představíme.

Hotovostní půjčka od banky do domu

Chcete-li si půjčit určitý finanční obnos, můžete zkusit kontaktovat některou z bankovních společností, které působí na domácím finančním trhu.  Před samotnou žádostí o hotovostní půjčku od banky doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli podmínky pro její udělení, resp. schválení.

Velkou výhodou hotovostních půjček od banky je to, že banky mají mnohdy výrazně nižší úroky a celkové náklady na půjčku (RPSN), než nebankovní společnosti nebo soukromé subjekty. Podaří-li se vám od banky získat menší spotřebitelskou půjčku, máte téměř jisté, že celková splacená částka nebude o mnoho vyšší, než původní vypůjčený obnos.

Banky byly vždy velmi obezřetné při žádostech o půjčku. Pro schválení půjčky tak existuje několik důležitých podmínek. Předně byste neměli mít jiné půjčky u jin bankovní či nebankovní společnosti. Potíže mohou nastat ve chvíli, máte-li již několik půjček a vaše bonita není zrovna vysoká. Bonitou zde míníme vaši schopnost splácet své závazky. Máte-li například čistý měsíční příjem dvacet tisíc a po odečtení všech splátek ostatních půjček vám na další náklady zbudou dva tisíce, tak pravděpodobnost získání další půjčky není moc vysoká. Je také skoro stoprocentní, že půjčku vám banka neschválí, pokud jste vedeni v jakémkoliv rejstříku dlužníků. Banky totiž jen nerady půjčují lidem, kteří měli jakékoliv problémy se splácením svých závazků.

Hotovostní půjčka od nebankovní společnosti

Jsou situace, kdy vám nechce půjčit banka. Nebo třeba spěcháte a peníze potřebujete co nejrychleji a nemáte čas na zdlouhavé vyřizování půjčky u banky. V takovém případě je možná vhodné využít rychlé hotovostní půjčky u nebankovní společnosti.

Obrovskou výhodou nebankovní půjčky do domu je určitě její rychlost. Vyřízení žádosti i rychlost odeslání peněz na váš účet je skutečně rychlá.  Mnoho firem, těch, které se soustředí na poskytovaní tzv. krátkodobých minipůjček (1000 až 5000 Kč) případně i půjček vyšších (kolem 50 000 Kč) nemá tak přísné podmínky pro jejich poskytnutí jako banky.  Samozřejmě – jsou výjimky. Jste-li notorický neplatič, nebo máte mnoho nesplacených půjček, můžete mít problém i u nebankovních společností. V případě malých hotovostních půjček (do 30 000) se zpravidla ani nenahlíží do registru dlužníků a není nutná zástava nemovitosti nebo jiného majetku. Většina firem, u kterých si můžete zažádat o půjčku, ani nevyžaduje poplatky předem. Je však třeba si dát pozor na ty opatrnější či méně serióznější.  U těch se může půjčka -  kvůli různým poplatkům – výrazně prodražit. Mezi takovéto platby patří např. platba za vyřízení žádosti, registraci, poskytnutí půjčky. V mnoha případech je však jediným poplatkem 1 Kč za ověření vašeho bankovního účtu.

Výraznou nevýhodou nebankovních půjček jsou v celkovém součtu vyšší náklady na půjčku. A to jak úroky, tak i další náklady spojené se zřízením a vedením půjčky. RPSN v takových případech může dostat až na hodnotu několika tisíc procent. Vzhledem ke krátkodobosti takových půjček je však vyšší RPSN přirozené.

Velmi známým poskytovatelem hotovostních půjček je společnost Tommy Stachi, která vám může půjčit až desítky tisíc korun, aniž by firma nahlížela do registru dlužníků nebo zkoumala vaši bonitu.  Není nutná zástava majetku. Celkem si můžete vypůjčit až 150 000 a to ihned.

Další oblíbenou společností je také Provident Financial. Ta má o něco ostřejší podmínky, nahlíží totiž do registrů dlužníků.  Velkou výhodou je ale to, že abyste získali půjčku potřebujete jen řidičský průkaz a doklad o příjmu.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama