-


Majetkové pojištění vám kryje záda tam, kde prevence nestačí

28.10. 2019 • Tipy a rady

Určitě nám dáte za pravdu, že v dnešní pokrokové době máme mnohem rozsáhlejší možnosti než generace předchozí. Nicméně na druhou stranu musíme souběžně s tím řešit také daleko větší množství bezpečnostních rizik. Jelikož smůla přichází vždy nečekaně a bez ohlášení, můžete vinou nepředvídatelné situace přijít nejen o majetek, ale také o značné finanční prostředky vynaložené na jeho náhradu nebo opravu. Jak se proti tomu efektivně bránit? Jedině s kvalitním pojištěním, díky kterému můžete klidněji spát.

Pojištění majetku se vyplatí v mnoha případech

Jak už jsme zmínili v úvodní pasáži, tak bezpečnostních rizik, které mohou nepříznivě ovlivnit chod našeho běžného života, je skutečně celá řada. Většině z nich v podstatě ani nedokážeme nijak zabránit. Chránit se však dokážeme, alespoň z pohledu financí. Majetkové pojištění je vaším partnerem v případech, kdy například:

  • dojde k požáru, povodni nebo ničivé bouři
  • sousedovi nebo vám vyteče voda z pračky
  • zabouchnete si klíče v domě
  • omylem zraníte někoho při sportu

Ve všech příkladech výše se škody mohou vyhoupnout do opravdu závratných výšin a dát dohromady takto vysokou částku najednou není vůbec snadné. S pojištěním si však nemusíte lámat hlavou nad náklady, které vás minou obloukem.

Pojištění občanské odpovědnosti také není k zahození

V rámci každodenního života se v podstatě neustále vystavujeme do situací, které mohou skončit naprostým fiaskem. Uveďme si konkrétní příklad pro lepší představu. Vy nebo vaše dítě shodíte v obchodě drahou lahev vína a prodejce bude neústupně volat po finanční náhradě. Pojištění odpovědnosti za škodu za vás veškeré výlohy vzniklé nepozorností či vlastní hloupostí uhradí, platí celosvětově a navíc kryje všechny členy domácnosti. Stačí tedy pouze jeden produkt a celá vaše rodina má po zbytečných starostech.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama