-


Každá konference vyžaduje pečlivé plánování

31.01. 2018 • Tipy a rady

Tisková konference představuje ideální způsob, jak veřejnosti sdělit zásadní informace o službách, produktech, případně informace zcela jiného charakteru. Ale aby se akce vyplatila a byla efektivnější než jiné formy propagace, nesmíte zapomenout na určitá pravidla. V prvé řadě si zapamatujte, že novináři nejsou příliš trpěliví a jen neradi mrhají svým drahocenným časem. Proto byste měli konferenci uspořádat pouze v případě, že k tomu máte dost dobrý důvod.

Čas konání může rozhodnout

Než začnete hledat vhodné konferenční prostory, promyslete datum, čas a místo konání. Zahrajte si na detektiva a zjistěte, zda se již v daném termínu nekoná konkurenční akce na stejné téma. Pokud bude nějaká významná událost kolidovat s tou vaší, zbytečně byste přišli o účastníky.

Pozvánky rozešlete v dostatečném předstihu, ale zase ne příliš brzy. Jako ideální se jeví pátek před týden, kdy plánujete konferenci uspořádat.

Poměrně důležitý je i čas konání. Konference by neměla začínat před osmou hodinou ranní, ale ani moc pozdě (nepsaný limit je jedenáct hodin dopoledne). Na akci konanou v rámci těchto času se s nejvyšší pravděpodobností dostaví nejvíce pozvaných. Raději se však vyhněte „povíkendovému“ pondělí a „předvíkendovém“ pátku.

Uspořádejte konferenci v Praze

V čem je konference v Praze lepší než akce uspořádaná v menším městě? Hlavní město je prestižní, a navíc pro většinu lidí nejdostupnější. Navíc jinde nenajdete tolik stylových míst.

Chcete-li na ostatní zapůsobit, rezervujte si konferenční prostory v oblíbeném čtyřhvězdičkovém hotelu Belvedere. Kromě velkého sálu jsou zde také menší salonky. Kromě zapůjčení technického vybavení můžete využít také profesionální cateringové služby. Bližší informace najdete na www.hotelbelvedereprague.cz.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama