-


Jak si pořídit auto na úvěr?

17.09. 2015 • Tipy a radySolus

Nové auto by chtěl snad každý. Jenže většinou na něj lidi nemají finance. Auto je důležitou součástí a v dnešní době se bez něj téměř nikdo neobejde. Šetřit peníze na auto je poměrně zdlouhavé a mohlo by se stát, že by člověk na něj nikdy ani nenašetřil. Možností je teda koupit si auto na úvěr. Kupující tak může mít auto hned doma a auto splácí postupně.

Auto na úvěr

Úvěr na auto je neúčelový úvěr, který si můžete nechat sjednat jak u banky, tak i v nebankovních společnostech. Každý poskytovatel si stanoví své vlastní podmínky pro získání úvěru. Nebankovní společnosti mají většinou mírnější podmínky pro získání úvěru, než bankovní společnosti.

Člověk může váhat mezi možností auto na úvěr a leasingem. Leasing je další druh možného financování auta, v případě, že v současné době na něj nemáte dostatek financí. Stěžejní je také to, jaké auto kupujete. Je rozdíl, zda jste se rozhodli pro auto ojeté, kde je výhodnější úvěr, nebo pro auto zcela nové.

Leasing na auto

Pořízení auta můžete financovat právě pomocí finančního produktu leasing. Pokud se podíváte na nabídky jednotlivých společností, poznáte, že leasing není jen jeden. Finanční leasing se používá právě pro financování aut. Princip je takový, že po celou dobu, co budete leasing splácet tak auto bude mít majitele leasingovou společnost. Jakmile bude leasing uhrazen, auto dostanete. Při sjednání leasingu je nutné mít havarijní pojištění. Leasingové společnosti se tak pojišťují proti riziku odcizení nebo poničení vozu.

Obecně platí, že náklady na leasing jsou vyšší než na úvěr. Je to dáno i tím, že je nutné mít sjednané havarijní pojištění, které není zdarma.

Je pravda, že při koupi auta na leasing, má člověk omezená vlastnická práva, ale na druhou stranu nese velká rizika. Při bankrotu leasingové společnosti hrozí odebrán auta. To by si měli lidé dobře promyslet.

Výhody úvěru na auto

Úvěr na auto je poměrně mezi lidmi rozšířený produkt, kterého využívají stále častěji právě pro své výhody. Těmi nejvýznamnějšími jsou:

-  Auto můžete mít prakticky hned. Člověk tak alespoň nemusí celý život šetřit na nové auto. Stejně ve většině případů, s běžnými základními příjmy, na to auto jen stěž našetří. Nyní se nebavíme o případech, kdy člověk vydělává statisíce měsíčně. Zdlouhavé čekání na vysněné auto nikoho nebaví. Je tu teda varianta, v podobě úvěru na auto, kdy můžete mít svou vysněnou káru hned. Splátky si může člověk nastavit tak, aby je byl schopen splácet. To by si měl každý žadatel dopředu rozmyslet. Neschopnost splácet je pak velký problém a člověk se může dostat do velkých nesnází. Přeci jen se jedná o dost zásadní zatížení rozpočtu.

-  Široký výběr. Úroky na auto nabízí nejedna společnost. Můžete vybírat jak z nabídky bankovních, tak i nebankovních společností, které většinou mají menší nároky na klienty, ovšem mnohdy vyšší úroky. Není dobré se vrhnout hned na první nabídku. Pečlivě si projděte nabídku na celém trhu a porovnejte je. Vyberte tu pro vás nejvýhodnější. Zásadní není jen výše úroku, ale také akontace, či jiné podmínky.

-  Rychlé vyřízení. Úvěry na auto jsou poměrně rychlé. Není zde nutná velká administrativa. Nelze zde uvést přesná doma, protože tu má každá společnost jinou.

-  Flexibilita. Především nebankovní společnosti nabízí možnost, že si klient může zvolit délku splácení, ale i měsíční splátky. To je nesporná výhoda, protože si je může každý upravit, podle svých možností. Společnosti povolují i předčasné splacení úvěru.

-  Výhody úvěru oproti leasingu. Opravdu by si každý měl rozmyslet, zda si vezme úvěr nebo leasing na auto. Každý z těchto produktů je jiný, a každý nabízí své výhody, ale i nevýhody. Je také nutné zvážit ten konkrétní případ. Velkou předností úvěru je to, že auto bude ihned ve vlastnictví kupujícího a ne leasingové společnosti. O nevýhodách leasingového financování jsme se již zmiňovali. Při úvěrovém řešení si budete sami moci s autem disponovat a rozhodovat o něm. Sami si můžete zvolit, zda si sjednáte havarijní pojištění, či nikoli. Navíc je auto koupené na úvěr osvobozené od DPH.

Poskytovatelé úvěru na auto

Nyní si představíme jen několik těch nejznámějších poskytovatelů úvěru. Není možné zde vyjmenovávat všechny.

Úvěr na auto ŠkoFIN

Jedná se o českou společnost, která má jako hlavní náplň práce financování a podporu prodeje aut. V její nabídce naleznete jak úvěry, tak i leasing na auta. Tato společnost je stoprocentní dceřinou společností Volkswagen Financial Services AG. Společnost se na našem trhu pohybuje poměrně dlouho, a to již od roku 1992 a byla první, která nabízela leasingy.

Úvěr se splácí až po dobu 72 měsíců. Klient si může vybrat výši financování. Společnost nabízí až 100% z celkové ceny automobilu. U aut, jejich kupní cena nepřesáhla 400 000 Kč, není nutné sjednávat havarijní pojištění.

Tento úvěr si můžete vzít na auto, které je maximálně 10 let staré. Garance neměnných splátek je velkým lákadlem pro lidi. Úvěr je možné splatit předčasně.

Cetelem auto

Další českou nebankovní společností je Cetelem. Právě tato společnost nabízí širokou nabídku finančních služeb. Na našem trhu také není žádným nováčkem. Působí zde již od roku 1996. Spadá pod mateřskou společnost BNP Paribas Personal Finance. Je možné si sjednat úvěr na auto, spotřebitelský úvěr, kreditní karty nebo osobní půjčku.

Při žádosti o úvěr na auto nebudete potřebovat ručitele, neručíte vozem, neplatíte poplatky za uzavření ani vedení účtu. Navíc pokud si pořizujete auto, jehož cen nepřesáhne 200 000 Kč, nemusíte si sjednávat havarijní pojištění.

Auto úvěr od Komerční banky

Komerční banka patří mezi nejvyhledávanější bankovní instituce u nás. Nabízí velké množství finančních produktů. Poskytuje pro své klienty i výhodné nákupy aut od společnosti Essox, což je dceřiná společnost KB. Úvěr je poskytován podnikatelům. Můžou za něj pořídit auta jak nová, tak i ojetá, ovšem pod podmínkou, že ojetá auta mohou být maximálně šest let stará. Minimální výše úvěru je 30 000 Kč. Maximální výše není stanovena. Výhodou je snadné vyřízení. Banka si neúčtuje žádné poplatky za sjednání a vedení úvěru. K úvěru je doporučováno si sjednat povinné ručení a havarijní pojištění, které také banka poskytuje. Maximální délka úvěru je 72 měsíců. Pokud je auto mladší 5 let, nebo je úplně nové, tak se tato doba prodlužuje až na 84 měsíců.

Další úvěry na auto

Úvěry na auto naleznete téměř v nabídce každé bankovní společnosti. Poskytují ho i nebankovní společnosti, které jsou v poslední době stále více populární právě díky svým nízkým požadavkům na klienta. Navíc si můžete sjednat i neúčelové spotřebitelské úvěry, u kterých nemusíte uvádět, na co je využijete. Nevýhodou těchto bezúčelných úvěrů je to, že mají obecně vyšší úrokovou sazbu.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama