-


Jak nejlépe vyřešíte problémy se splácením půjčky?

22.06. 2016 • Tipy a rady

Dostali jste se do situace, kdy nezvládáte splácet své finanční závazky? Nebojte, svět tím nekončí. Vše se dá řešit a my vám poradíme jak. A také vám řekneme, co byste rozhodně dělat neměli. Čtěte dál.

První krok

Právě jste si propočítali své příjmy a máte jasno: Tento měsíc nevyjdete. Co můžete dělat? Stěžovat, že je svět nespravedlivé místo. Brečet. Nebo se k celé této záležitosti postavit čelem a začít ji řešit. Jak? První krok je, že zavoláte svému poskytovateli půjčky a na rovinu mu řeknete, co se děje. V jeho největším zájmu je, abyste svůj závazek řádně splatili, a proto se bude snažit společně s vámi přijít na přijatelné řešení pro obě strany. 

Jaká jsou možná východiska

Aktuální neschopnost splácet půjčku můžete řešit například těmito způsoby:

●  vytvořením nového splátkového kalendáře

●  odložením splátky

●  konsolidací různých půjček

V případě, že vám váš věřitel ani jednu z těchto variant neumožní, máte ještě dvě možnosti, na koho se obrátit. Jedna z nich se jmenuje Poradna ve finanční tísni a druhá se nazývá Člověk v tísni. Jedná se o organizace, které vám pomohou v opravdu těžkých životních fázích.

A toto rozhodně nedělejte

Teď si rozebereme nejhorší možné scénáře, co byste rozhodně dělat neměli. Pokud je nad slunce jasné, že své závazky splácet nezvládnete, nemlčte jako hrob. Nečekejte, že se vše vyřeší samo. Nevyřeší. Váš věřitel se vám dříve, či později ozve a kvůli svému nekorektnímu přístupu si vysloužíte jen sankce a pokuty.

Východiskem by se pro vás neměla stát ani další půjčka, kterou pokryjete ty stávající. Pokud se tak rozhodnete, brzy se ocitnete v nekonečné spirále půjček, z které se jen těžce vymaníte. A také si dejte velký pozor na některé finanční poradce, kteří se snaží parazitovat na neštěstí jiných lidí. Za své služby si účtují velké provize a hádejte, kdo je ve finále zaplatí? Vy.

Než si vezmete půjčku...

Nejlepším způsobem, jak se těmto patáliím vyhnete, je že si nebudete půjčovat, pokud to skutečně není nezbytně nutné. Ovšem existují situace, kdy se půjčka stává jediným možným řešení - rozbije se vám kotel, pračka, počítač, auto a podobně. Tyto věci k životu většinou nutně potřebujete. Vždy, když vás okolnosti donutí zvolit si nějakou online půjčku, pečlivě si ji vyberte. Jak? Využijte různé srovnávače, získejte maximum informací a porovnejte si různé nabídky. Brzy se ve světě půjček zorientujete a nakonec si vyberte takovou, kterou zvládnete řádně splácet.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama