-


Internetové rychlé půjčky bez registru

27.10. 2014 • Půjčky a hypotéky

Do tíživé finanční situace se může v současné době dostat prakticky každý. Člověk může šetřit, ukládat si peníze, ale i tak můžou nastat okolnosti, se kterýma nikdo nepočítá, jako například ztráta zaměstnání, nemoc nebo porucha nějakého spotřebiče či elektroniky. V takových případech lidem nezbývá, než sáhnout po nějaké půjčce. Nevěšte hlavu. V dnešní době není téměř ani jedna rodina, která by neměla půjčky. 

Půjčka? Nebankovní nebo bankovní.

Na výběr jsou buď bankovní instituty, nebo nebankovní společnosti. V moderním světě plném počítačů si můžete i půjčku sjednat prostřednictvím internetu prakticky odkudkoliv na světě. Už nemusíte chodit na pobočku, vše se dá vyřídit online. Žadatelé by si ale v takových to případech měli dávat pozor, od jaké společnosti si peníze půjčují. Na trhu se totiž můžete setkat i s podvodnými nebo předraženými společnostmi, které pro své klienty neznamenají nic dobrého. Důvěryhodná společnost je základem úspěchu. Najděte si recenze na internetu, případně se informujte u známých, kteří mají s podobnými půjčkami zkušenosti. Samozřejmě je také rozdíl, zda volíte bankovní nebo nebankovní instituci.

Podmínky pro získání půjčky přes internet

Každá společnost má samozřejmě své vlastní podmínky pro půjčení peněz. Liší se jak úrokovou sazbou, způsobem ručení, ale i jiných detailech. Půjčka je název pro spotřebitelský úvěr, který si klient sjedná v bance a je určen na nákup zboží. Klient musí čekat poměrně dlouhou dobu, než má peníze na účtu. V bance jsou vyžadovány totiž jistá potvrzení a dokumenty. Žádost doprovází tedy poměrně složitá administrativa. Delší čekání může očekávat také klient, který žádá o půjčku již opakovaně a jeho minulé finanční zatížení bylo problémové, což znamená, že si neplnil své finanční závazky tak jak má. Tím pádem ho má banka evidovaného jako nespolehlivý. V horším případě mu banka úvěr vůbec neschválí. Pokud se dostanete do této situace, tak nevěšte hlavu. Nepůjčí vám v bance, poohlédnete se jinde, například u nebankovní společnosti, kde je možnost půjčky mnohem vyšší. Nebankovní společnosti totiž mají mnohem mírnější kritéria pro udělení půjčky, než bankovní instituce. Nebankovní společnosti poskytují půjčky například bez výpisu z rejstříku dlužníků.

U nebankovncíh půjček je na místě opatrnost

Nebankovní společnosti tudíž nabízí mnohem větší šanci pro získání půjčky. Ovšem ani tyto společnosti nevyhoví úplně všem. Klienti by si také měli dát pozor, u které společnosti si chtějí půjčit. Je dobré si nejdříve zjistit nabídky a reference. Půjčky jsou velmi výhodné jak pro živnostníky, tak i pro soukromé osoby. Šanci dostat půjčku mají i senioři, studenti, matky na mateřské dovolené.

Úskalí půjček přes internet

Každý žadatel by si měl dopředu dobře rozmyslet, zda bude schopen půjčku splácet. Jedná se přeci jen o jistý zásah do rozpočtu. Je teda nutné myslet na budoucnost. Člověk by si měl teda dobře propočítat, zda to zvládne či ne. Pokud je člověk na hraně svých možností se splátkami, měl si velmi dobře rozmyslet, zda do toho jít či ne. Zásadní otázkou také je výběr společnosti. Správně zvolená společnost může ovlivnit celý průběh. Většina lidí se zaměřuje pouze na úrokovou sazbu. Ta se v současné době pohybuje od šesti do pětadvaceti procent. Jenže úroková sazba není jedinou hodnotou, na kterou by se měl žadatel soustředit. Společnost může požadovat i další poplatky, které celkovou částku mohou dost výrazně navýšit. Proto vy, jako klienti, byste se měli zajímat spíše o celkovou částku, kterou zaplatíte. Pozor na skryté poplatky.

Pozor na poplatky u půjček

Jak už bylo nastíněno, společnosti si mohou účtovat ještě další poplatky, které nemusí být hned na první pohled vidět. Většina společností si účtuje poplatek již za schválení úvěru. Není to nic neobvyklého. Dále společnosti požadují vedení běžného účtu u jejich společnosti, kam jsou peníze převedeny. Vedení účtu též není zdarma. Poplatky za včasné splacení půjčky též jsou poměrně časté.

Sledujte výši RPSN - roční procentuální sazbu nákladů

Tento faktor je možná i mnohem důležitější, než úroková sazba. Prostřednictví tohoto ukazatele můžete srovnávat jednotlivé nabídky. V ideálním případě by se tato sazba měla pohybovat kolem dvaceti procent.

Určitě je dobré si pořádně prověřit společnost, která nemá žádnou dlouhou tradici. Není sice pravda, že by všechny nové společnosti byly špatné a všechny tradiční spolehlivé, ale je na místě se mít na pozoru. Být ostražití není na škodu. Zvláště před nabídkami, které jsou nadmíru výhodné pro klienta. To je již podezřelé samo o sobě. Vždyť hlavně společnost chce vydělat. Je teda dobré si zjistit o společnosti co nejvíce informací. Důležité je také rozhodnutí, zda je člověk skutečně schopen splácet další povinnost. Mohlo by se stát, že budete rozhodnuté později litovat.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama