-


Flexi pojištění

26.12. 2014 • Tipy a rady

Flexi pojištění představuje službu Pojišťovny České spořitelny. Jedná se o životní pojištění. Také jste se pro něj rozhodli? Flexi pojištění vám nejspíše bude vyhovovat.

Krátce o Pojišťovně České spořitelny

Pojišťovna České spořitelny značí peněžní ústav, který v ČR vznikl v roce 1992. V té době se ještě jmenoval Živnostenská pojišťovna. Pod Českou spořitelnu spadá až od roku 1995.
Řadí se mezi vůbec nejvýznamnější české pojišťovny. Patří pod velice silnou pojišťovací společnost Vienna Insurance Group. Sídlo pojišťovny se nachází v Pardubicích.

O Flexi pojištění

Flexi pojištění označuje životní pojištění, které nabízí Pojišťovna České spořitelny. Jedná se o rodinné pojištění. V rámci jedné jediné smlouvy smí klient otevřít pojištění až pro dvě dospělé osoby a pět dětí.

Spojuje přednosti životního pojištění a investování. Část peněz se totiž vkládá do různých fondů. Tento fond se vybírá na základě toho, jaké má klient investiční portfolio a také, jakou upřednosňuje investiční strategii. Dá se více riskovat s vidinou mnohem většího zisku, ovšem pokud riskovat nechcete, můžete si zvolit konzervativní strategii.

Mimo běžné Flexi životní pojištění, které popisujeme níže, poskytuje Pojišťovna České spořitelny dále i Flexi životní pojištění, a to Junior, Flexi Kapitál životní pojištění, Úvěrové životní pojištění Hypotéka, Pojištění k úvěrům České spořitelny, Pojištění klientů ČS, penzijní společnosti a pojištění pohřbu.

Proč si sjednat Flexi pojištění

Flexi pojištění má spoustu výhod, kvůli kterým jej lidé volí. Nejvíce vám bude jistě vyhovovat, že jde o rodinné pojištění. V rámci tohoto produktu lze kombinovat a měnit pojištěná rizika podle vaší momentální situace. Některá rizika si můžete za nižší cenu nastavit i jen na konkrétní dobu.

Z dalších výhod klient určitě uvítá možnost zamykání výnosů (neprodělá v rámci fondů to, co ji jednou vydělal), bonus za věrnost a za bezeškodní průběh, pojistnou ochranu již od konkrétní doby od podpisu smlouvy, pojištění rizikových sportů na 30 dní ročně zcela zdarma, daňové úlevy, dvojnásobné plnění u úmrtí následkem úrazu při dopravní nehodě. V dnešní době je velice výhodné i to, že své Flexi pojištění spravujete online. Pořád tak máte o svých záležitostech přehled.

Pojistná rizika v rámci Flexi pojištění

Co se týče Flexi pojištění, sami si nastavíte rizika, u nichž chcete být raději pojištěni. Patří k nim následující:

- pojištění smrti z jakýchkoliv příčin a dožití: tohle plnění se vyplácí mimo dědické řízení.

- pojištění smrti následkem úrazu: jestliže to způsobí dopravní nehoda, pojišťovna poskytne dvojnásobek domluvené pojistné částky.

- pojištění trvalých následků úrazu: pojišťovna plní už od 0,5 nebo 10 % trvalého fyzického poškození.

- pojištění denního odškodného za dobu léčení úrazu: jedná se o takový úraz, jehož doba léčení potrvá minimálně osm dnů.

- pojištění pracovní neschopnosti z důvodu nemoci: za každý den pracovní neschopnosti vyplácí pojišťovna sjednaný finanční obnos. Dají se pojistit nejrůznější možnosti trvání pracovní neschopnosti.

- pojištění hospitalizace: pojišťovna platí za každý započatý den hospitalizace. Pojištění zahrnuje dvě varianty, a to hospitalizace z důvodu nemoci nebo úrazu.

- pojištění velmi vážných onemocnění: poskytujete se základní a kompletní formě.

- další pojištění: Z dalších pojištění, jež si lze u Pojišťovny České spořitelny pořídit v rámci Flexi pojištění, uvádíme např. pojištění invalidity anebo dlouhodobé péče s jednorázovou výplatou pojistné částky, pojištění invalidity či dlouhodobé péče s výplatou doživotní renty, pojištění doživotní kapitálové renty, pojištění zproštění od placení pojistného, pojištění kapitálové hodnoty a pojistné krytí.

Způsoby platby pojistného

Uzavřete-i si Flexi pojištění, můžete jej hradit mnoha způsoby. Tady jsou:

- e-faktura: nachází se v aplikaci internetového bankovnictví Servis 24. Stačí si tuto službu e-faktura aktivovat. Veškeré údaje budete mít již vždy na jednom místě v internetovém bankovnictví, v jeho rámci též dostanete upozornění o platbě v podobě SMS či e-mailu. Díky tomu na zaplacení v žádném případě nezapomenete. Postup aplikace této služby zvládne jistě každý, jelikož je velice jednoduchý.

- inkaso z účtu: postačí si u vaší banky zřídit platbu inkasem z účtu a nemusíte hlídat, jestli platba pojistného odešla. Na základě toho nemusíte chodit zbytečně na poštu a vyvarujete se i vysokým poplatkům. Ještě předtím si ovšem u své banky nezapomeňte ověřit maximální možnou výši povolených inkasních plateb a také jejich časové období.

- SIPO: pokud ještě SIPO nevlastníte, zažádejte si o spojovací číslo na kterékoliv pobočce České pošty. Eventuálně pouze nahlásíte změnu způsobu platby a uvedete vaše spojovací číslo.

- další způsoby: pojistné se dá zaplatit i trvalým příkazem, poštovní poukázkou nebo převodem z účtu.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama