-


Co ovlivní výpočet povinného ručení?

18.12. 2015 • Tipy a rady

Koupili jste si nové nebo ojeté auto? Pokud ano, čeká vás jedna velmi důležitá povinnost. Tou je nutnost sjednat si povinné ručení auta. Dnes se naštěstí nejedná o jakkoliv složitý postup, jelikož kalkulačka povinného ručení umístěná na webu Porovnej24.cz je ideální cestou, jak mít pojistku bez složité administrativy sjednanou během několika málo minut. Co ale ovlivňuje, kolik bude vaše pojištění stát? Pojďme to zjistit.

Vaše auto a objem jeho motoru 

To hlavní, co má na cenu zcela určitě velký vliv, to je váš automobil. Nehraje roli ani jeho cena či stáří, ale to, co má pod kapotou. Čím větší je objem jeho motoru, tím větší sumu bude vaše pojistka stát. Přesvědčit se o tom můžete ať už v případě, kdy budete sjednávatpovinné ručení online, tak i v případech, kdy budete mít v plánu sjednat si pojistku přímo na pobočce. Mnoho lidí si tak raději kupuje automobily s nižším objemem motoru, jelikož to může znamenat úsporu i několika tisíců korun ročně.

Pozor na váš bonus nebo malus

Tyto pojmy jsou ve spojení s povinným ručením poměrně známými. Bonus je pozitivní procentuelní hodnota, kterou získáváte za jízdu bez nehod. Naopak malus je procentuelní hodnotou negativní, která pojistku zdražuje. Vezmeme-li si ceník povinného ručení, tak na základě námi získaného bonus můžeme cenu snížit nebo zvýšit. Pokud se jedná o hodnotu nulovou, platí cena uvedené v ceníku.

Nezapomeňte vybrat správnou pojišťovnu

Ano, i volba pojišťovny přesně ovlivňuje to, kolik peněz vlastně budeme platit. Dnes není problém získat nejlevnější povinné ručení vcelku jednoduchou cestou. Pomůže vám k tomu porovnání povinného ručení, kde si nejenom nadefinujeme konkrétní parametry pojistky, ale primárně si porovnáme ceny napříč všemi pojišťovnami. Nemusíme samozřejmě připomínat, že naším cílem by mělo být vybrat si tu finančně nejvýhodnější.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama