-


Českomoravská stavební spořitelna

29.09. 2014 • Půjčky a hypotéky

Stavební spořitelna je bankovní instituce, která funguje na základě bankovního oprávnění. Česká republika má pár stavebních spořitele, které se slučují do Asociace českých stavebních spořitelen. My se nyní podíváme podrobněji na Českomoravskou stavební spořitelnu.

O Českomoravské stavební spořitelně

ČMSS (Českomoravská stavební spořitelna) vznikla v roce 1993 a je společností akciovou. Své sídlo má v hlavním městě ČR – v Praze. Symbolem jsou 4 cihly + maskot (chytrá liška). Specializuje se hlavně na dotace bydlení a valorizování úspor. 

Nejprve se soustředila jen na produkt stavebního spoření a jemu blízké úvěry na bydlení. V roce 2002 své portfolio společnost zvětšila o jiné produkty a služby. Od té doby má v nabídce i penzijní připojištění, podílové fondy a po čase se připojily i ostatní bankovní služby a produkty. Pomocí sítě kapitálových expertů (interní, externí) ČMSS  své produkty rozšiřuje.

Stavební spoření ČMSS

Českomoravská stavební spořitelna umožňuje spořit osobám v jakémkoliv věku. Produkt je nabízen ve 2 sazbách lišících se dle nároků a budoucích plánů. Během tohoto produktu lze regulérně spořit po dobu 6 či 9 let (volíte si sami). 

Vklady mají legální pojištění. Svým zákazníkům nabízí ČMSS plusy bonusové investice za přispění jisté sumy – min. 50 000 Kč pro bonus 1,5%; 100 000 Kč pro bonus 1,6%. Upřednostněni mohou být ti, jejich smlouva je min. na 2 roky. V rámci prvních 2 let nelze vybírat překlenovací úvěr.

Tarify stavební spoření

Tarif Garant

Tento tarif je vytyčen těm, kteří si v budoucnu hodlají zřídit úvěr a rádi by měli garantovaný pozitivní úrok. Sazba za úroky se dojednává při sjednávání smlouvy a její platnost je po celý čas trvání úvěru. Obměnou je úvěrový program Garant 15, která má malé úročení a současně krátký čas splatnosti úvěru.

Tarif Variant

S tarifem Variant můžete využít překlenovací úvěry lišící se délkou a má několik eventualit:

Variant15 – dotace na bydlení, rychlé splacení úvěru, zvládat vyšší hodnoty splátek
Variant20 – kratší doba splácení při vyšší hodnotě měsíčních splátek.
Variant25 – ústupek mezi výší měsíčních nákladů a dobou splácení
Variant30 – pro mladší zákazníky, kteří upřednostňují nižší měsíční splátky + vyšší doba splatnosti.

Úvěry a financování bydlení ČMSS

Nabídka skýtá různorodé produkty pro dotace na bydlení.

úvěr: Hlavním produktem je úvěr ze stavebního spoření – dotace na nákup nemovitosti nebo její obnova. Příhodná úroková sazba za rok, žádost je zhotovena bezplatně a lze ho vždy splatit předčasně bez pokut. Vybrat si můžete z několika tarifních variací.

překlenovací úvěr : Osoby, co nedocílí běžného úvěru ze stavebního spoření. Lze si vypůjčit až 500 000 Kč bez zajištění.

financování pro právnické osoby: Pro právnické osoby k dotaci staveb, obnovám, budování infrastruktury a modernizaci. Je možné financovat až 100% hodnoty vkladu.

přeúvěrování: Zlepšení požadavků dosavadního úvěru.

hypotéka od Lišky: V případě potřeby vyšší částky peněz, než je vám nabízeno z úvěru ze stavebního spoření, je ideální hypotéka od Lišky. Před sjednáním lze využít předhypoteční úvěr + jiné přídavné služby.

rizikové životní pojištění: Ochrana rodinných financí v nenadálých finančních situacích.

pojištění majetku a odpovědnosti: Ochrana domu, zahrady, domácnosti + pomoc v odpovědnosti za ztrátu.

Zajištění budoucnosti ČMSS

důchodové spoření: Druhý pilíř důchodového spoření poskytuje snížit odvody do plynulého státního systému o 3%, které vám jsou připsány na osobní účet. Nezbytný je však váš peněžní dar a to 2% hrubého platu.

doplňkové penzijní spoření: Příspěvek státu a úlevy na daních.

investiční životní pojištění : Zaopatření rodiny ve špatných životních případech a současně lze finance valorizovat v jednom z 2 investičních programů.

Běžné účty ČMSS

Mezi klasické účty od ČMSS patří:

osobní účet Era: Účinné řízení osobních nebo rodinných financí pomocí internetu nebo telefonu. K účtu získáte bezplatně bezkontaktní platební kartu (mezinárodní)

první konto Era: Ke spoření vašich dětí. Kapitál je v nadprůměrném pásmovém úročení. Není potřeba vkládat finance systematicky a není zde výpovědní interval.

Online účet od Lišky: Produkt vhodný zejména pokud chcete jednoduše spravovat svůj účet prostřednictvím internetu – online.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama