-


Česká spořitelna - hypotéka

03.10. 2014 • Investice

Rádi byste si opatřili své bydlení, ale nemáte potřebné finance? Nezoufejte, nejste jediní. Nejběžnějším východiskem v takovýchto situacích je hypotéka. Mnoho bank i nebankovních institucí vám ji poskytne. Vyhledávaným produktem je hypotéka od České spořitelny.

O České spořitelně

Banka Česká spořitelna má u v naší zemi největší počet zákazníků a to zejména díky její tradici. Česká spořitelna byla vybudována r. 1825 a patří pod finanční kolektiv Erste Bank Group (členem od r. 2000) působící ve střední Evropě a se sídlem ve Vídni. Jedná se o všestrannou banku, která se specializuje na soukromé osoby, společnosti jakýchkoliv velikostí, obce a města. V nabídce mají všechny hlavní produkty. 

Soukromé osoby si zde mohou vybrat z nabídky účtů, úvěrů (i úvěry na bydlení), produkty spojené se spořením a penzí, vklady a pojistky. Tato banka je opakovaně oceňována jako významná organizace. V loňském roce obdržela Cenu Banka roku 2013 a cenu Nejdůvěryhodnější banka r. 2013.

Hypotéky od České spořitelny

Hypotéka na bydlení

Hypotéka je výtvor příslušný pro potřeby spojené s bydlením, tzn. k nákupu nemovitosti, hrazení její stavby nebo opravy, nákup procenta nemovitosti, regresivní proplácení vlastních peněžních prostředků vložených do nemovitosti apod.

Česká spořitelna nabízí hypotéku na bydlení v různé cenové relaci – tkví to ve vaší bonitě a zastavované nemovitosti (obvykle nemovitost kupovaná). Společnost poskytuje hypotéku ve výši 100%  - netřeba nijakých vašich prostředků. Ideální pro vás je ovšem si hypotéku min. z 15% zafinancovat – bude vás to stát méně peněz.

Pojištění proti neschopnosti splácet

Ve spolupráci s Pojišťovnou České republiky nabízí Česká spořitelna pojistku na schopnost splácet (ochrana hypotečního úvěru). Máte na výběr z kolekce pojištění A (smrt, postižení, pracovní neschopnost) nebo s kolekce pojištění B (ztráta zaměstnání). V případě pojistné události je plnění pojistky vyplaceno na úvěrový účet zákazníka.

Výhody hypotéky od České spořitelny

Hypotéky od společnosti Česká spořitelna + její ostatní kapitálové produkty se těší veliké oblibě. Z jakého důvody byste si měli sjednat hypotéku právě u této banky? Podívejme se na několik pozitiv:

• hypotéka bez poplatků: Žádné poplatky za sjednání; online hodnocení bytů zdarma.

• nízké úrokové sazby: Nízké úroky hypoték. S hypotékou na více než 20 let se zvolenou dobou fixace 3 – 5 let získáte úrokové zvýhodnění. Pokud splácíte hypotéku z aktivního osobního účtu ČS, máte hypotéku také lacinější.

• všestrannost: Financování družstevních bytů, dřevostaveb, nákladů spojených s ohodnocením nemovitosti, bankovních, právních a realitních služeb.

• poradenství: Sestavíte si hypotéku dle svých představ. Získáte všechna potřebná fakta o všech obtížích a kompletně o všem, co byste měli vědět k vámi vybrané hypotéce.

• možnost refinacování: Možno refinancovat hypoteční úvěr, který platíte u jiné bankovní společnosti a jeho podmínky vám nesedí, bez potřeby předkládat svou výši platu ani nový odhad nemovitosti.

Nevýhody hypotéky od České spořitelny

Není snadné posoudit, jaké nevýhody má oproti ostatním bankám hypotéka od České spořitelny. Jistěže z hlediska administrativy je tu jistá komplikovanost a potřeba dokázat zákazníkovu bonitu. Avšak s tímto nedostatkem se můžete potkat i u jiných bank. Hypotéka se obvykle poskytuje na velké sumy peněz, a proto je nutné, aby měl poskytovatel garanci, že budete způsobilí váši peněžní povinnost řádně platit.

Americká hypotéka

Mimo běžné hypotéky na bydlení poskytuje Česká spořitelna i tzv. americkou hypotéku – úvěr opatřený zástavním právem na nemovitost, ovšem od běžné hypotéky se liší tím, že finance můžete použít na cokoliv. Zákazníkům je poskytována půjčka v max. výši 70% ceny nemovitosti. Odhad realizuje znalec, se kterým má Česká spořitelna uzavřenou smlouvu. 

Vypůjčit si lze min. 150 000 Kč na max. 15 let. Ucházíte – li se u České spořitelny o americkou hypotéku, je nutné doložit příjmy za předešlý 1 rok, podnikatel nebo OSVČ předkládají předešlá 2 daňová přiznání. Doložit je třeba také dokumenty o nemovitosti, tzn. 2 fotky nemovitosti (u některých úvěrů), ocenění nemovitosti, výpis z katastru nemovitostí, nabývací hodnost nemovitosti a smlouvu o pojištění zabezpečující nemovitost před přírodními katastrofami. Kladem u tohoto produktu je záruka výše úroku – jednotná po celý čas splácení. 

Dalším kladem je eventualita splácet mimořádně bez pokut, on – line odhad nemovitosti bezplatně (u určitých úvěrů), výpis z úvěrového účtu bezplatně, poskytování pojistek apod. Abyste americkou hypotéku u České spořitelny získali, není nutné si u ní zřizovat klasický účet.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Investice'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama