-


Australská hypotéka - recenze

26.09. 2014 • Půjčky a hypotéky

Učiníte – li rozhodnutí, že si pořídíte hypotéku, je dobré si vše dopředu promyslet, především jaký typ hypotéky byste nejraději. V dnešní době se setkáváme s množstvím variant. Nejvíce se těší popularitě hypotéka australská. Předpokládám, že jste o ní už kdysi něco slyšeli. Máte ale ponětí, co si pod pojmem australská hypotéka vlastně představit?

O australské hypotéce

Australskou hypotéku můžete znát také pod názvem hypotéka naruby. Jedná se o hypoteční úvěr určený právnickým nebo fyzickým osobám a je zajištěn právem zástavy nemovitosti – stejně jako běžná hypotéka. Na našem trhu je poměrně krátkou dobu. Ve velké míře odstartovala její podporu Hypoteční banka r. 2012. Nejedná se ovšem o zcela moderní produkt – jen propagační agitace Hypoteční banky. 

Nejdůležitější výhody doporučované u australské hypotéky lze najít i v nabídce bank ostatních. Tento typ hypotéky umožňuje nejen financovat nemovitost, ale také umožňuje uskutečnit její vybavení a obnovu. Je možné za výhodných podmínek spojit neúčelovou a účelovou hypotéku. Australská hypotéka je zorganizována tak, že čím vyšší sumu si vypůjčíte, tím nižší bude hodnota sazby za úroky. Další odlišností tohoto typu hypotéky je, že zaplatíte žádný či minimální poplatek za její vyřízení.

Výhody australské hypotéky

Kvůli následujícím výhodám je dobré o tomto finančním produktu popřemýšlet:

• zvýhodněný poplatek: Žádné placení pár 1000 Kč poplatek za sjednání hypotéky (jako u jiných bank) – hypotéka do 85% - poplatek do 3000 Kč; do 70% výše hypotečního úvěry – sjednání bezplatně. Délka fixační doby se musí pohybovat do 5 let.

• zvýhodnění úrokové sazby: Vyšší suma půjčených peněžší sazba za úroky (redukování sazby s každým vypůjčeným 1 mil. Kč).

Nevýhody australské hypotéky

Má vůbec australská hypotéka nějaké vady? Berete v úvahu, že se nejedná o revoluční kapitálový produkt, který je vhodný pro každého z nás. S půjčovanou vzrůstající sumou jsou jistě slevy poutavé, ale pokaždé si srovnejte, zda poplatky za vedení hypotečního úvěru tyto slevy nevynulují nebo nepřerostou. I tak se většině uchazečů o hypotéku může tato hypotéka určitě hodit.

Poskytovatelé australské hypotéky

Základní poskytovatelem australské hypotéky je v ČR Hypoteční banka (hypotéky pracující stejnými zákonitostmi např. u ČSOB, GE Money Bank aj.). Většina firem na trhu má snahu poprat se s konkurencí. Každý jedinec hledá výhodou jinou. Je dobré tedy při výběru hypotéky pečlivě uvážit její dílčí hlediska a ne učinit své rozhodnutí zbrkle pouze na bázi domnělých pozitiv. Dobře se vše spočítejte, jestli opravdu uspoříte.

Hypoteční banka

Hypoteční banka poprvé odstartovala produkt australské hypotéky. Jedná se banku s obsáhlou nabídkou všelijakých verzí hypoték. Je to umožněno hlavně proto, že svou koncentraci směřuje zcela na tento produkt. Hypoteční banka byla vybudována r. 1991. Na trhu vystupuje pod názvem Hypoteční banka od r. 2005.

Hypoteční banka nabízí flexibilní hypotéky. Nabídka hypoték skýtá přesněji hypotéky na rodinný domek, americkou hypotéku, hypotéku na družstevní byt, hypotéku na koupi parcely, hypotéku na obnovu nebo stavbu, na chatu a také eventualitu hypotéku refinancovat. 

Dále banka nabízí i speciální varianty hypotéky  – s bonusem, pro absolventy, pro manažery, kombinované produkty, zelenou hypotéku a předhypoteční úvěr. Hypoteční banka nabízí i pestrou řadu služeb – garance úrokové sazby, hypotéku pro mladé, státní finanční podporu, hypoteční příslib, odhad nemovitosti, pojištění hypotéky, mimořádnou splátku, pojištění majetku a odpovědnosti, zelenou asistenci, dálkový přístup do katastru nemovitostí a jednoduché čerpání hypotéky.

ČSOB

Československá obchodní banka (ČSOB) patří pod KBC (belgická banka), která je součástí KBC Group N. V. Specializuje se na poskytování bankovních služeb a produktů fyzickým a podnikatelským osobám a subjektům. Jedná se o všestrannou banku. 

Banka ČSOB nabízí v rámci úvěrů na bydlení také zvýhodněnou hypotéku – hypotéka s bonusem – dopředu víte bonus, když budete spořádaně splácet úvěr. Odpustí vám podíl výše hypotéky. Po uplynutí 12 let splácení vám připadne 1. polovina bonusu. Lze se tím dopracovat k poutavým splátkám. Pokud nedodržíte předpoklady k nabití bonusu, nemusíte platit pokuty a ani vám neseberou podíl již bonusu získaného.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama