-


5 tipů, jak dostat z krátkodobého pronájmu bytu přes Airbnb MAXIMUM

28.02. 2019 • Tipy a radyExekuce Oddlužení

Fenomén jménem krátkodobý pronájem nemovitosti hýbe i českým turismem. V posledních dvou letech přivítali tuzemští hostitelé přes dva miliony zahraničních turistů a významně tím přispěli k celkovému výnosu z turistického ruchu (podle Anity Roth z Airbnb je Česko díky platformě za rok 2018 bohatší o 10 miliard korun!). A samozřejmě z toho měli i něco pro sebe – průměrný roční výdělek činil 54 tisíc korun při průměrné obsazenosti 37 nocí.

Krátkodobý pronájem nemovitosti má své výhody a oproti dlouhodobému pronájmu je ziskovější. Na druhou stranu rozhodně nejde o bezpracný přivýdělek. Nejlepší hostitelé (tzv. superhostitelé) moc dobře vědí, že pokud chtějí pronajímáním bytu dosáhnout na podstatně větší částku, než kolik činí průměr, musí hostům poskytovat perfektní služby.

Zeptali jsme se odborníků na správu Airbnb v Praze z Let Me Inn – poradili nám, jak přes Airbnb vydělat více peněz. Vezměte si k srdci následující tipy:

1. Buďte k hostům upřímní a nelžete jim

Když hostům naslibujete „hory doly“ a jejich očekávání nesplníte ani z poloviny, nejenže se u vás už neubytují – udělí vám špatné hodnocení, které bude mít negativní dopad na vaše další působení na Airbnb.

2. Buďte flexibilní

Dejte hostům jistotu, že se mohou ubytovat třeba o půlnoci, přestože se s vámi dohodli na jiném čase. Stát se může cokoliv, a když se jim zpozdí let, vaší flexibilitu jistě ocení. Vyřešte to třeba pomocí klíčů v zakódované schránce. Hosté si je mohou vyzvednout kdykoliv a stejně tak je i vrátit.

3. Dejte šanci nováčkům

Když zájem o ubytování ve vašem apartmánu projeví někdo, kdo na Airbnb nemá žádné předchozí recenze, dejte mu šanci. Uživatelé jsou v naprosté většině případů seriózní a není se čeho bát. Airbnb navíc nabízí garance.

4. Vždy udělejte něco navíc

Sklenice dobrého vína na přivítanou, ale také rychlé pořízení žehlicího prkna, které vám doma chybělo a hostům by se zrovna hodilo… Podobnými drobnostmi si budujete dobré jméno, a to je na Airbnb k nezaplacení.

5. Vytvořte pro hosty stručný manuál

Hosté si chtějí pobyt užít plnými doušky a nikoliv ztrácet čas zkoumáním a zkoušením elektroniky a dalších zařízení ve vašem bytě. Připravte pro ně návod k obsluze, ušetříte jim tím spoustu drahocenného času a vykouzlíte úsměv na tváři.

Anebo nechte správu krátkodobého pronájmu na odbornících z Let Me Inn – postarají se o to, aby vám hosté udělili plný počet hvězdiček a kladnou referenci. Kalkulačku správy Airbnb najdete na letmeinn.cz.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama