-


4 skvělé tipy, jak posunout podnikání o velký kus dopředu

30.07. 2020 • Tipy a rady

V začátcích si většina novopečených podnikatelů přeje, aby je byznys uživil, a v lepším případě zajistil komfortní život. Rozjet takové podnikání není příliš složité – stačí dodržet několik základních pravidel a výsledky se dostaví poměrně brzy. Ale co když jste si vytyčili mnohem vyšší cíle? I vy můžete vybudovat úspěšnou firmu, která převálcuje průměrnou konkurenci a zařadí se mezi absolutní špičku v oboru. Aplikujte následující doporučení a zažijte raketový růst.

1) Nestyďte se za své kvality

Prodáváte výjimečný produkt, který na trhu nemá obdoby? Udělejte z něj svou vlajkovou loď a postavte na něm firemní image. Přesvědčit zákazníky o tom, jak moc jste dobří, samozřejmě můžete i jinak – vyzdvihujte kvalitu a profesionalitu služeb na zvučných referencích.

2) Nepodceňujte sílu marketingu

Největší úspěchy slaví ten, kdo je vidět. Nepodléhejte falešnému dojmu, že se vaše jméno rozšíří samo a investujte do efektivního marketingu. Najměte si specialistu, který využije všechny dostupné nástroje a zajistí, aby se o vaší společnosti mluvilo v superlativech.

3) Investujte do podnikového informačního systému

Podnikový informační systém posune vaše podnikání mnohem dále, než tušíte. Umožní vám lépe pracovat s velkými objemy dat, zautomatizuje rutinní procesy (a ušetří vám spoustu času) a zaslouží se o celkové zlepšení kvality poskytovaných služeb. Pokud si momentálně vystačíte s jednodušším řešením, zvolte produkt, který bude růst společně s vaší firmou. Dobrou volbou je například český ekonomický software RIS.

4) Zákazníci jsou vždy na prvním místě

Investice do nástrojů (např. online chat na webu, CRM sytém…), které zlepší úroveň péče o klienty, by měla být samozřejmostí bez ohledu na velikost firmy. Postarejte se o to, aby se vaši zákazníci cítili jako VIP, i když u vás utratili zanedbatelnou částku. Podpoříte v nich loajalitu a vybudujete si neotřesitelnou základnu věrných.


sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články
Oblíbené články
Články
Tipy na další weby
  • Doporučujeme navštívit finanční magazín GoldMag.cz, který vám poradí s osobními financemi a s tipy na půjčky.
  • Hledáte inzerci půjček? Vyzkoušejte trh půjček na Daki.cz, kde jsou stovky nabídek a poptávek peněz.
  • Vema je komplexní HR systém vhodný pro malé i velké firmy.
  • Chcete si zjednodušit řízení projektů? Vyzkoušejte CRM systém eWay-CRM.
Kontakt a reklama